2019-20 Senyan League Cup
Moderator: DES Senya
2019-20 Senyan League Cup
The Senyan League Cup will run again this season. The tournament will be contested by all 48 Senyan League clubs, from the Top, Second, Third and Fourth Leagues.
The First Round will see 32 clubs compete, with all clubs from the Third and Fourth Leagues, along with the 8 clubs from the Second League with the weakest league records last season. The remaining clubs will join in the Second Round.
Draws for each round will be random, with the home tie taking place at the ground of the first team drawn, with the exception of the final, which will be held at the Snakepit.
If games are level after 90 minutes, they will now go straight to a penalty shoot-out, and will no longer require a period of extra time.
Dates:
First Round - 8 October 2019
Second Round - 22 October 2019
Third Round - 5 November 2019
Quarter-Finals - 19 November 2019
Semi-Finals - 3 December 2019
Final - 13 December 2019
The First Round will see 32 clubs compete, with all clubs from the Third and Fourth Leagues, along with the 8 clubs from the Second League with the weakest league records last season. The remaining clubs will join in the Second Round.
Draws for each round will be random, with the home tie taking place at the ground of the first team drawn, with the exception of the final, which will be held at the Snakepit.
If games are level after 90 minutes, they will now go straight to a penalty shoot-out, and will no longer require a period of extra time.
Dates:
First Round - 8 October 2019
Second Round - 22 October 2019
Third Round - 5 November 2019
Quarter-Finals - 19 November 2019
Semi-Finals - 3 December 2019
Final - 13 December 2019
Barnaby Hands
Re: 2019-20 Senyan League Cup
First Round draw
Park Romulus (4) v CFC Svorgas (3)
Vōnam Svorgas (3) v Gačer Onenvard (4)
Zvarëen (3) v Reepham United (3)
Bordelor (2) v Eintracht Tzult (4)
Eastern Mountain Glacier (2) v Borussia Bergdorf (3)
Domĵarlæ Dyas (2) v Abbot's Leigh (3)
Dragon Hall United (3) v Oxlade Union (4)
Sotringham Rovers (4) v FC Tiga Toroni (3)
Lake Tilos Athletic (4) v Nordkamp FC (3)
Dinamo Svorgas (4) v Volderdash (4)
Sloban Otvardket (2) v Dyas Rangers (2)
Spazma Ƨonenčer (2) v Čakovat (4)
Walderminster (2) v Dallin Students' Union (3)
AFC Colgrad (3) v Northend (4)
Grokhim Wanderers (4) v Veleĵ (4)
Čæĵœ (3) v Red Star (2)
Park Romulus (4) v CFC Svorgas (3)
Vōnam Svorgas (3) v Gačer Onenvard (4)
Zvarëen (3) v Reepham United (3)
Bordelor (2) v Eintracht Tzult (4)
Eastern Mountain Glacier (2) v Borussia Bergdorf (3)
Domĵarlæ Dyas (2) v Abbot's Leigh (3)
Dragon Hall United (3) v Oxlade Union (4)
Sotringham Rovers (4) v FC Tiga Toroni (3)
Lake Tilos Athletic (4) v Nordkamp FC (3)
Dinamo Svorgas (4) v Volderdash (4)
Sloban Otvardket (2) v Dyas Rangers (2)
Spazma Ƨonenčer (2) v Čakovat (4)
Walderminster (2) v Dallin Students' Union (3)
AFC Colgrad (3) v Northend (4)
Grokhim Wanderers (4) v Veleĵ (4)
Čæĵœ (3) v Red Star (2)
Barnaby Hands
Re: 2019-20 Senyan League Cup
First Round
Park Romulus 0-2 CFC Svorgas
Vōnam Svorgas 3-2 Gačer Onenvard
Zvarëen 1-1 (5-4 pens.) Reepham United
Bordelor 3-0 Eintracht Tzult
Eastern Mountain Glacier 0-0 (2-4 pens.) Borussia Bergdorf
Domĵarlæ Dyas 2-1 Abbot's Leigh
Dragon Hall United 1-0 Oxlade Union
Sotringham Rovers 0-1 FC Tiga Toroni
Lake Tilos Athletic 1-4 Nordkamp FC
Dinamo Svorgas 0-1 Volderdash
Sloban Otvardket 1-1 (5-4 pens.) Dyas Rangers
Spazma Ƨonenčer 3-0 Čakovat
Walderminster 1-0 Dallin Students' Union
AFC Colgrad 5-0 Northend
Grokhim Wanderers 2-2 (3-4 pens.) Veleĵ
Čæĵœ 0-2 Red Star
Park Romulus 0-2 CFC Svorgas
Vōnam Svorgas 3-2 Gačer Onenvard
Zvarëen 1-1 (5-4 pens.) Reepham United
Bordelor 3-0 Eintracht Tzult
Eastern Mountain Glacier 0-0 (2-4 pens.) Borussia Bergdorf
Domĵarlæ Dyas 2-1 Abbot's Leigh
Dragon Hall United 1-0 Oxlade Union
Sotringham Rovers 0-1 FC Tiga Toroni
Lake Tilos Athletic 1-4 Nordkamp FC
Dinamo Svorgas 0-1 Volderdash
Sloban Otvardket 1-1 (5-4 pens.) Dyas Rangers
Spazma Ƨonenčer 3-0 Čakovat
Walderminster 1-0 Dallin Students' Union
AFC Colgrad 5-0 Northend
Grokhim Wanderers 2-2 (3-4 pens.) Veleĵ
Čæĵœ 0-2 Red Star
Barnaby Hands
Re: 2019-20 Senyan League Cup
Second Round draw
Borussia Bergdorf (3) v Sloban Otvardket (2)
Spartak Jogasim (2) v Svorgas FC (2)
Bordelor (2) v Veleĵ (4)
Nordkamp FC (3) v Zvarëen (3)
FC Tiga Toroni (3) v King's Lynn Town (1)
FK Tiga (2) v Domĵarlæ Dyas (2)
Dragon Hall United (3) v Volderdash (4)
Walderminster (2) v Spazma Ƨonenčer (2)
CFC Svorgas (3) v Svorgas Knights (1)
Olinket (1) v Red Star (2)
Eprat City (2) v Jogasim Rovers (1)
Park Prinsipa (1) v Sitizōnas Bɏer Moroni (1)
Kateki Blavisen (1) v Vōnam Svorgas (3)
AFC Colgrad (3) v Politzëa (1)
Dyas Scitenhima Ĵets (1) v Jogasim Revolution (1)
Svorgas Scitenhima (1) v Urzi Magalatska (1)
Borussia Bergdorf (3) v Sloban Otvardket (2)
Spartak Jogasim (2) v Svorgas FC (2)
Bordelor (2) v Veleĵ (4)
Nordkamp FC (3) v Zvarëen (3)
FC Tiga Toroni (3) v King's Lynn Town (1)
FK Tiga (2) v Domĵarlæ Dyas (2)
Dragon Hall United (3) v Volderdash (4)
Walderminster (2) v Spazma Ƨonenčer (2)
CFC Svorgas (3) v Svorgas Knights (1)
Olinket (1) v Red Star (2)
Eprat City (2) v Jogasim Rovers (1)
Park Prinsipa (1) v Sitizōnas Bɏer Moroni (1)
Kateki Blavisen (1) v Vōnam Svorgas (3)
AFC Colgrad (3) v Politzëa (1)
Dyas Scitenhima Ĵets (1) v Jogasim Revolution (1)
Svorgas Scitenhima (1) v Urzi Magalatska (1)
Barnaby Hands
Re: 2019-20 Senyan League Cup
Second Round
Borussia Bergdorf 1-1 (4-3 pens.) Sloban Otvardket
Spartak Jogasim 1-0 Svorgas FC
Bordelor 3-0 Veleĵ
Nordkamp FC 1-2 Zvarëen
FC Tiga Toroni 0-4 King's Lynn Town
FK Tiga 0-0 (2-4 pens.) Domĵarlæ Dyas
Dragon Hall United 2-1 Volderdash
Walderminster 1-0 Spazma Ƨonenčer
CFC Svorgas 1-3 Svorgas Knights
Olinket 3-2 Red Star
Eprat City 2-0 Jogasim Rovers
Park Prinsipa 1-2 Sitizōnas Bɏer Moroni
Kateki Blavisen 5-0 Vōnam Svorgas
AFC Colgrad 0-3 Politzëa
Dyas Scitenhima Ĵets 1-1 (6-7 pens.) Jogasim Revolution
Svorgas Scitenhima 0-2 Urzi Magalatska
Borussia Bergdorf 1-1 (4-3 pens.) Sloban Otvardket
Spartak Jogasim 1-0 Svorgas FC
Bordelor 3-0 Veleĵ
Nordkamp FC 1-2 Zvarëen
FC Tiga Toroni 0-4 King's Lynn Town
FK Tiga 0-0 (2-4 pens.) Domĵarlæ Dyas
Dragon Hall United 2-1 Volderdash
Walderminster 1-0 Spazma Ƨonenčer
CFC Svorgas 1-3 Svorgas Knights
Olinket 3-2 Red Star
Eprat City 2-0 Jogasim Rovers
Park Prinsipa 1-2 Sitizōnas Bɏer Moroni
Kateki Blavisen 5-0 Vōnam Svorgas
AFC Colgrad 0-3 Politzëa
Dyas Scitenhima Ĵets 1-1 (6-7 pens.) Jogasim Revolution
Svorgas Scitenhima 0-2 Urzi Magalatska
Barnaby Hands
Re: 2019-20 Senyan League Cup
Third Round draw
Olinket (1) v Sitizōnas Bɏer Moroni (1)
Dragon Hall United (3) v Jogasim Revolution (1)
Politzëa (1) v Kateki Blavisen (1)
Walderminster (2) v Svorgas Knights (1)
Bordelor (2) v Borussia Bergdorf (3)
Zvarëen (3) v Domĵarlæ Dyas (2)
King's Lynn Town (1) v Eprat City (2)
Spartak Jogasim (2) v Urzi Magalatska (1)
Olinket (1) v Sitizōnas Bɏer Moroni (1)
Dragon Hall United (3) v Jogasim Revolution (1)
Politzëa (1) v Kateki Blavisen (1)
Walderminster (2) v Svorgas Knights (1)
Bordelor (2) v Borussia Bergdorf (3)
Zvarëen (3) v Domĵarlæ Dyas (2)
King's Lynn Town (1) v Eprat City (2)
Spartak Jogasim (2) v Urzi Magalatska (1)
Barnaby Hands
Re: 2019-20 Senyan League Cup
Third Round
Olinket 0-0 (2-4 pens.) Sitizōnas Bɏer Moroni
Dragon Hall United 0-5 Jogasim Revolution
Politzëa 0-4 Kateki Blavisen
Walderminster 2-1 Svorgas Knights
Bordelor 1-0 Borussia Bergdorf
Zvarëen 3-1 Domĵarlæ Dyas
King's Lynn Town 2-0 Eprat City
Spartak Jogasim 0-2 Urzi Magalatska
Olinket 0-0 (2-4 pens.) Sitizōnas Bɏer Moroni
Dragon Hall United 0-5 Jogasim Revolution
Politzëa 0-4 Kateki Blavisen
Walderminster 2-1 Svorgas Knights
Bordelor 1-0 Borussia Bergdorf
Zvarëen 3-1 Domĵarlæ Dyas
King's Lynn Town 2-0 Eprat City
Spartak Jogasim 0-2 Urzi Magalatska
Barnaby Hands
Re: 2019-20 Senyan League Cup
Quarter-finals draw
Bordelor (2) v Sitizōnas Bɏer Moroni (1)
Walderminster (2) v Urzi Magalatska (1)
King's Lynn Town (1) v Kateki Blavisen (1)
Zvarëen (3) v Jogasim Revolution (1)
Bordelor (2) v Sitizōnas Bɏer Moroni (1)
Walderminster (2) v Urzi Magalatska (1)
King's Lynn Town (1) v Kateki Blavisen (1)
Zvarëen (3) v Jogasim Revolution (1)
Barnaby Hands
Re: 2019-20 Senyan League Cup
*played 19 November*
Quarter-finals
Bordelor 1-1 (3-4 pens.) Sitizōnas Bɏer Moroni
Walderminster 1-4 Urzi Magalatska
King's Lynn Town 0-0 (4-2 pens.) Kateki Blavisen
Zvarëen 0-6 Jogasim Revolution
Quarter-finals
Bordelor 1-1 (3-4 pens.) Sitizōnas Bɏer Moroni
Walderminster 1-4 Urzi Magalatska
King's Lynn Town 0-0 (4-2 pens.) Kateki Blavisen
Zvarëen 0-6 Jogasim Revolution
Barnaby Hands
Re: 2019-20 Senyan League Cup
Semi-finals draw
Sitizōnas Bɏer Moroni (1) v King's Lynn Town (1)
Jogasim Revolution (1) v Urzi Magalatska (1)
Sitizōnas Bɏer Moroni (1) v King's Lynn Town (1)
Jogasim Revolution (1) v Urzi Magalatska (1)
Barnaby Hands
Re: 2019-20 Senyan League Cup
*played 3 December 2019*
Sitizōnas Bɏer Moroni 1-2 King's Lynn Town
Jogasim Revolution 0-1 Urzi Magalatska
Sitizōnas Bɏer Moroni 1-2 King's Lynn Town
Jogasim Revolution 0-1 Urzi Magalatska
Barnaby Hands
Re: 2019-20 Senyan League Cup
*played 13 December*
Final
King's Lynn Town 0-1 Urzi Magalatska
25' D. Čagelhîmer
Final
King's Lynn Town 0-1 Urzi Magalatska
25' D. Čagelhîmer
Barnaby Hands